Zpráva o turnaji Open Letní Brno 2021

02.08.2021

Přípravu turnaje jsem bohužel tentokrát nezvládl. 31.7.2021 od 9h do 14h v salónku bowling Brno hrálo šachový turnaj Open Letní Brno pouhých 44 hráčů z kapacitních důvodů. Více hráčů by se dovnitř bohužel nevešlo. Cca 40 lidem jsem musel napsat, že kapacita turnaje už je naplněna. Kdybych dopředu věděl, že o můj turnaj bude takový zájem, tak bych rezervoval mnohem větší hrací sál v jiné části Brna.

VIP účastníkem mého turnaje byl František Vykydal ročník narození 1932, kterého jsem v 8h ráno vyzvedl u něj doma autem. Já ke stáří chovám velkou úctu, a proto odvoz mým taxíkem i vstup do turnaje měl František Vykydal jako jediný zadarmo.

Všichni ostatní účastníci museli zaplatit startovné 200 Kč. Hned u prezence jsem si nachystal  příjemné překvapení. Každý účastník turnaje dostal dobrou vodu v pet láhvi + Doube COCONUT + BeBe Dobré ráno. Viz foto. 

Ten kdo dorazil na turnaj dříve, tak si dokonce mohl vybrat i jiné příchuti. Dochvilnost se vyplácí. Viz foto

Nejdůležitější osobou mého turnaje byl Radek Skoumal ze Znojma, který celý turnaj losoval na mém počítači. Radkovi bych chtěl ještě jednou moc poděkovat, protože bez Radka bychom si hezky nezahráli. Radek viz foto

Obrovskou výhodou hracího sálu byl funkční dataprojektor. Celý turnaj proběhl velmi ekologicky, protože nebylo nutné vytisknout ani jeden papír. Před zahájením prvního kola to vypadalo v hracím sále hezky. Úplně vlevo v modrém tričku na 14. šachovnici se ke hře připravuje Ondřej Keprt. V popředí v černém tričku sedí Pavel Kubíček kterého sice čeká partie s Jakubem Škňouřilem, ale místo soustředění na partii živě diskutuje s Františkem Vykydalem v šedém tričku. Autor tohoto článku Jaroslav Bureš, v modrém tričku s bílým nápisem ŠACHOVÁ ŠKOLA HŘÍBATA jen nevěřícně zírá, jestli už tu diskuzi mezi Pavlem a Františkem ukončit nebo už zahájit turnaj. Největší historik brněnského šachu, Jan Kalendovský se pečlivě připravuje ke hře bílými figurami. Zpovzdálí celé dění pozoruje Pavel Menčík v modrém tričku a proti němu sedí Dominik Keprt, mladá naděje Šachové školy HŘÍBATA.

Úskalí prvního kola zažil Roman Závůrka, který na první šachovnici remizoval bílými figurami s výrazně elově slabším hráčem. Roman viz foto

Celý turnaj se odehrál švýcarským systémem na 7 kol, 2 x 10 min + 5s/tah. Celý turnaj bude započten na rapid LOK ČR. Koneční pořadí po 7 kolech viz foto. 

Slavnostní vyhlášení vítězů fotil Břeťa Eichler. Vlevo na fotce je ředitel turnaje Jaroslav Bureš. Dále vpravo je Ivan Markovič. Dále Minbayev Bolatbek, který na turnaj přiletěl až z dalekého  Kazachstánu, a přesto celý turnaj vyhrál. Úplně vpravo na fotce je Roman Závůrka, který i přes smolný začátek to ještě dotáhl na 3. místo v turnaji.

Pozoruhodný výkon v turnaji předvedl František Vykydal. František je ročník narození 1932 a přesto dokáže porazit i mnohem mladší hráče.

Dokonce porazil i Petra Matouška. Viz foto s partie s Petrem Matouškem.

Nejmladším účastníkem byl Temenugov Leo Filip. Ročník narození 2013. Leo viz foto.

Přestože Leo byl v turnaji nejmladší, tak jeho výsledek je pěkný. Viz foto

Každý účastník odjížděl z turnaje určitě spokojen, protože účastníků bylo jenom 44, zatímco věcných cen bylo cca 120 + 3 finanční ceny. ( 1 000 Kč + 700 Kč + 500 Kč ). Nejhodnotnější věcnou cenou byl asi oblek oblek. Hodnota obleku cca 3 000 Kč. Navíc ty obleky byly dokonce 2 viz foto.

Nejpočetněji v cenovém fondu byly zastoupeny knihy. Viz foto

Účastníci turnaje si odnesli ceny v celkové hodnotě cca 22 000 Kč. 

Závěrem by bylo slušností poděkovat subjektům, které Šachovou školu HŘÍBATA podporují. Jmenovitě:

Továrek, Horký a partneři, advokátní kancelář, s.r.o.

Šachový svaz České republiky z. s.

Bowling centrum Brno s.r.o.

Šachy.cz

HARTMANN - RICO a.s.

NÁRODNÍ SPORTOVNÍ AGENTURA

Tímto by se dala zpráva o turnaji uzavřít, ale pro čtivé čtenáře mám ještě přídavek.

Výsledky z celého turnaje najdete na 

Některé partie zvládl zapsat Jan Kalendovský. Pokud máte v počítači správný šachový program, tak si ty partie můžete i přehrát. Odkaz na partie.

Pro jistotu ten odkaz na partie přidám raději 2x. Odkaz na partie

Pěkný cit pro zmáčknutí spoušti na foťáku má i Břeťa Eichler. Viz foto

Fotogalerii Břeťa umístil na 

Šachovým turnajem pobyt šachistů v areálu Bowling Brno neskončil.

Ivan Kovács mně poslal několik pěkných fotek ke zveřejnění.

Svůj pobyt v areálu Bowling Brno si užila i Znojemská výprava vedená Radkem Skoumalem. Viz fotky

I jiní šachisté využili služeb areálu Bowling Brno, ale z časových důvodů už budu muset článek ukončit.

Tímto Vám všem děkuji za pozornost a přeji Vám ať Vás hraní šachu baví.

Autorem článku je Jaroslav Bureš