Zpráva o táboře - pondělí

11.07.2022

11.7.2022 v 7:00 byl budíček. Po budíčku následovala rozcvička. Po rozcvičce hygiena. V 8:00 se konala snídaně - švédské stoly. Každé dítě si mohlo vzít cokoliv a sníst kolik bude chtít.

Pohled do jídelny.

Po snídani byly děti rozděleny do 3 uzavřených turnajů. V každém uzavřením turnaji je 6 dětí. Každé dítě odehrálo s předem určeným soupeřem 2 hry. Bílými a černými. Hrálo se tempem 2 x 15 minut na partii + 5 sekund za provedený tah.

Po dohrání partií se hrála odlehčená varianta šachu - minové šachy. Zde hraje velký faktor náhoda, protože pokud figurka vstoupí na špatné pole ( na minu ), tak vybouchne a ze šachovnice mizí.

Poté jsme šli ven. Venku jsme hráli běhací šachy. Děti byly rozděleny do dvou týmu. Při běhacích šachách rozhoduje rychlost běhu a šachová inteligence.

Pohled na běhací šachy.


Na oběd byly špagety. Děti měli obrovské porce.

Dětem chutnalo. Viz prázdný talíř.

Po obědě následoval polední klid. Při poledním klidu každé dítě dostalo tričko s nápisem Šachová škola HŘÍBATA. Zábava při poledním klidu byla individuální. Na obrázku můžete vidět jak skupina dětí hraje karty.

Zatímco jiná skupinka dětí hrála v odpoledním klidu věž - vytahování kostek opatrně z věže, aby věž nespadla.

Ve 14h jedna skupinka šla hrát fotbal.

Klárka je zkušená horolezkyně.

Po fotbale se házelo kuličkami do terče.

Hrál se badminton.

Velkou oblibu měla i hra o zmrzlinu. Dítě které vydrží stát na jedné noze déle než hlavní vedou Jarda Bureš, tak dostane v úterý po obědě zmrzlinu. Jardu Bureše nakonec ve vytrvalosti porazilo 5 dětí. Viz foto. 

Oblíbenou hrou bylo i přehazovaná přes síť.

Na skupinové fotce chybí jen zdravotník, který fotku vyfotil.

Kdyby se jedna skupinová nepovedla, tak pro jistotu ještě jedna.

Večeře dětem chutnala

Po večeři jsme v klubovně hráli deskové hry: Dostihy a sázky, šachy, kufr, AZ Kvíz,... Poté ještě znova se proběhnout venku. 

V 21 začala hygiena. Ve 22h večerka.

V průběhu dne se odehrálo více aktivit, ale všechno se do článku nevešlo.

Autorem článku je Jarda Bureš, hlavní vedoucí tábora.