5.6.2021 proběhl šachový turnaj

05.06.2021

5.6.2021 v 8:10 se začali scházet příznivci šachu v areálu Bowling centrum Brno na adrese: Líšeňská 4515/80, 615 00 Brno-Židenice

První na místo dorazil Arnošt Zeman.

Arnošt Zeman měl stanoviště před budovou. Jeho úkolem bylo hlídat, aby vstupními dveřmi nevnikl dovnitř žádný nežádoucí návštěvník. 

Arnošt svůj těžký úkol zvládl na výbornou a díky tomu děti uvnitř budovy měly ideální podmínky na šachovou hru.

Pořadatele velmi potěšilo, že šachy  se stejně jako fotbal považují za sport. Sportovci mají od 19.5.2021 výjimku, že nemusejí mít při sportovní činnosti nasazené roušky.

Na dodržování pravidel dohlíželi 3 šachoví rozhodčí současně. Pro pořadatele je velká čest, že pozvání na turnaj přijal i zkušený rozhodčí Josef Bednařík, který je dokonce rozhodčím 1. třídy.

Na fotografii můžete vidět, jak Josef Bednařík pečlivě dohlíží na partii, kterou za bílé hraje Chládková Valerie a za černé David Nový.

Dále na turnaji působil jako rozhodčí Jaroslav Bureš, rozhodčí 2. třídy. 

Nepostradatelným rozhodčím byl Jan Kotisa, rozhodčí 2. třídy, který většinu času strávil u počítače. Přímo u dětí u šachovnice se vyskytoval vždy jen krátce a bylo jej těžké vyfotit. Snad náročným čtenářům bude stačit jedna trošku nedokonalá fotka. Honza na této fotografii pozorně sleduje impozantní partii odehrávající se na prestižní první šachovnici.

V 12:35 začalo vyhlašování výsledků. Dětem se rozdaly ceny v hodnotě větší než 12 000 Kč. Nekompletní seznam cen si můžete prohlédnout po stažení přiloženého pdf souboru.

Pokud se Vám nic stahovat nechce, tak si můžete alespoň vychutnat fotografii, kde děti nadšeně pozorují překrásné hodnotné ceny. Každé dítě v šachovém turnaji dostalo cenu. Nejšťastnější děti byly z šachového klubu Šachová škola HŘÍBATA a z šachového klubu Jezdci Jundrov. Každý člen šachového klubu Šachová škola HŘÍBATA a šachového klubu Jezdci Jundrov dostal ceny dokonce 2. 

Na turnaji se vyhlašovaly 4 kategorie. Nejprve začneme kategorií D12. Kategorii D12 vyhrála Běta Kubátová. Na druhém místě skončila Kristýna Dorazilová. Na třetím místě skončila Ema Kubátová.

V kategorii H12 na prvním místě skončil Vojtěch Karafiát. Na druhém místě skončil Andrej Souček. Na třetím místě skončil Jan Kotisa.

V kategorii do 10 let zvítězil Tobiáš Komárek. Na druhém místě skončil Martin Policar. Na třetím místě skončil Ondřej Boff.

Kategorii dětí do 8 let vyhrál Jonáš Fadrný. Na druhém místě skončil Edgar Ocelka. Na třetím místě skončil Jáchym Fadrný.

Pokud Vás zajímají podrobné výsledky, tak budete muset navštívit nadcházející odkaz:

https://chess-results.com/tnr562691.aspx?lan=5&art=4

Jako hlavní fotografka na turnaji působila Jana Kotoučková. 

Pokud chcete o této úžasné paní s foťákem zjistit více, tak doporučuji navštívit její webové stránky 

https://fotografkajanka.wixsite.com/mysite

Závěrem bychom měli poděkovat i sponzorům šachového turnaje. Všechny ceny pořídil a dětem daroval Jaroslav Bureš. Za bezplatné využití areálu Bowling Brno bychom chtěli poděkovat majiteli areálu Bowling Brno, kterým je Vlastimil Chládek.

Tímto se tedy s Vámi loučíme a přejeme Vám ať Vás hraní šachu nadále baví.

Autorem článku je administrátor webu Šachová škola HŘÍBATA